مقالات

بهینه سازی اتوماسیون صنعتی با تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی PLC

siemens-plc-123

صنایع مدرن به راه‌حل‌هایی بهتر و سریع‌تر نیاز دارند تا همگام با چشم‌انداز فناوری به سرعت در حال تحول باشند. مهندسان با چالش هایی مانند زمان توسعه کوتاه تر با کیفیت بالاتر مواجه هستند. به آن انعطاف پذیری و کنترل بصری را اضافه کنید. تقاضای زیادی برای استفاده مجدد از کد نیز وجود دارد. فن آوری های موجود و تکنیک های برنامه نویسی از این الزامات کوتاهی می کنند. برای کدنویسی موثر و بهبود سریع محصول، رویکردهای جدید بسیار مهم هستند.

کنترلرهای منطقی قابل برنامه ریزی در بازی جلوتر هستند زیرا می توانند با تکنیک های برنامه نویسی پیشرفته برای حداکثر کارایی بهینه شوند. با استفاده از کدها و استراتژی های مدرن، کسب و کارها می توانند سطوح جدیدی از پیشرفت را در کنترل اتوماسیون و عملیات کارخانه خود باز کنند. اجازه دهید به پیشرفت‌های PLC و اینکه چگونه آنها می‌توانند جدول استفاده و کاربردهای PLC را تغییر دهند، بررسی کنیم.

PLC و اتوماسیون صنعتی

قبل از اختراع کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی (PLC زیمنس)، شرکت های خودروسازی برای تولید خطوط مونتاژ بر منطق کنترل، توالی و قفل ایمنی متکی بودند. کنترل‌کننده‌های حلقه بسته زمان‌بر باعث تأخیر می‌شدند و به دور از خطا نبودند. هر بار که مشکلی پیش می آمد، مهندسان باید محل مشکل را پیدا کنند تا آن را برطرف کنند. عیب یابی یک امر دستی و گران قیمت بود. یک PLC با توانایی خود در کنترل برنامه های کاربردی با پیچیدگی های مختلف، محیط های صنعتی را متحول کرد. این یک کامپیوتر دیجیتالی است که به طور ویژه برای مقاومت در برابر شرایط سخت شرایط صنعتی طراحی شده و امکان اتوماسیون کارخانه و کنترل فرآیندهای صنعتی را فراهم می کند. از عملکردهای ساده گرفته تا پردازش شیمیایی در کارخانه ها، PLC به طور گسترده در چندین صنعت پذیرفته شده است.

تکامل در PLC ها

PLC ها به ستون فقرات اتوماسیون صنعتی تبدیل شده اند. با این حال، پتانسیل واقعی PLC ها در انعطاف پذیری آنها برای انطباق با فناوری ها و پیشرفت های جدید نهفته است. از زمان اختراع خود، PLC ها دستخوش تغییرات مثبتی شده اند که فرآیندها را ساده کرده، چین و چروک ها را صاف کرده و دقت را در عملیات ماشین آلات افزایش داده است.

PLC های مدرن حتی ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند که با انجام وظایف پیچیده، اتصال سیستم ها و ایجاد اتوماسیون بسیار کارآمد، مشاغل شما را به شیوه های جدید و مؤثر سازماندهی می کند.

پیشرفته ترین برنامه نویسی PLC

مهندسان باید به طور مداوم مهارت داشته باشند و با روش های جدیدتر برای دستیابی به کارایی سازگار شوند. برنامه نویسی پیشرفته PLC برنامه نویسان را قادر می سازد تا از تمام قدرت کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی استفاده کنند. در اینجا چند فناوری پیشرفته وجود دارد که نوید ارائه وضوح جدیدی را به PLC ها می دهد.

برنامه نویسی ساختاریافته

همانطور که وظایف پیچیده تر و بیشتر توسعه می یابد، مهندسان به اصول اولیه برنامه نویسی PLC که برنامه نویسی ساخت یافته است روی می آورند. رویکرد ساختاریافته به برنامه نویسان اجازه می دهد تا وظایف طولانی و پیچیده را به بخش های کوتاه تر تقسیم کنند. این بخش ها به راحتی کدگذاری می شوند و برای انجام اقدامات پیچیده به هم متصل می شوند.

تکنیک های برنامه نویسی ساختاریافته شامل منطق نردبان، بلوک های تابع و متن ساختاریافته است که می تواند به تقسیم کد به بخش های قابل مدیریت کمک کند که درک، نگهداری و اجرا آسان تر باشد. مزیت دیگر به حداقل رساندن خطاها، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری است. عیب‌یابی خطاها بسیار ساده‌تر است زیرا اصلاحات را می‌توان در بخش کوچک‌تری انجام داد.

کنترل مبتنی بر دولت

برنامه نویسی پیشرفته PLC همچنین کنترل مبتنی بر حالت را پیاده سازی می کند. این تکنیک برنامه نویسی جدید پویاتر و انعطاف پذیرتر است. با دور شدن از برنامه نویسی متوالی سنتی که بر منطق ترتیبی متکی است، کنترل مبتنی بر حالت به PLC ها اجازه می دهد بر اساس وضعیت فعلی سیستم اجرا شوند. این اجازه می دهد تا برای کنترل بصری در جایی که عملیات نیازی به اجرا در یک دنباله از پیش تعریف شده نیست و می تواند به صورت پویا بر اساس نیازهای کاربر تغییر کند.

هنگامی که چندین حالت و انتقال در نیاز گنجانده می شود، منطق ترتیبی اغلب ناکافی است. در عوض، مهندسان می‌توانند حالت‌ها، انتقال‌ها و موقعیت‌های دیگر را برای برنامه تعریف کنند تا بر اساس تغییرات جوی یا تغییر در شرایط بلادرنگ پاسخ دهد.

الگوریتم های پیشرفته

برنامه نویسی PLC را می توان با الگوریتم های ریاضی و قابلیت های پردازش داده ادغام کرد تا به آن مزیت رقابتی بدهد. برنامه نویسان توابع ریاضی و ظرفیت های تحلیلی داده را در حین توسعه وارد می کنند که PLC را قادر می سازد محاسبات پیچیده، تجزیه و تحلیل داده ها و محاسبات آماری را انجام دهد که عملکرد کلی صنعتی را که در آن مجهز شده است، افزایش می دهد.

آیا PLC شما پیشرفته است؟

با توجه به پیشرفت های جدید بسیاری در فناوری که هر روز به وجود می آید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که سیستم PLC خود را ارتقا دهید. اگر ارائه دهنده PLC شما Messung است، نگران تغییر کل عملیات خود یا ارائه آموزش از ابتدا به تیم خود نباشید. توسعه دهندگان متخصص ما در افزودن پیشرفت ها به سیستم های فعلی شما مهارت دارند تا سیستم های شما در مدت زمان کوتاهی با حداقل دوره انتقال ارتقا یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *